www.tmid.lt/kalbosbiuletenis

2007, Nr. 4

 

   

   

Kalbos internetu jau galima mokytis ir linksmai – žaidžiant. Šįkart pristatome pažintinį internetinį žaidimą „Gyvūnų spalvos“ (© Lietuvių kalbos institutas, 2006, © Rita Miliūnaitė, 2006): www.kalbosnamai.lt/gyvunu_spalvos/.



Nežinote, kaip atrodo bėras arklys ar deglas paršelis? Negalėtumėt paaiškinti, ką reiškia žodis keršas? Tada šis žaidimas – kaip tik Jums, – sako jo sumanytojai.

Žaidimo užduotis: pagal pateikiamas nuotraukas parinkti iš sąrašo žodžius, tinkamus gyvūnų kailio ar plunksnų spalvai apibūdinti.

Nauda: išmoksite retesnių lietuviškų žodžių, pamatysite, kaip atrodo tais žodžiais apibūdinami gyvūnai; lengviau įsivaizduosite, ką mūsų protėviai paliko mums tautosakoje: ką jie vadino bėrais ir juodbėriais žirgais, kas slypi mįslėje Šėmas jautis dangų laižo; suprasite, ką reiškia lietuvių literatūros klasikų aprašyti šyvas kumeliukas ar Girdvainio obuolmušiai žirgai „Baltaragio malūne“.

Jums padės: žaidime esantis žodynėlis su nuotraukomis. Jame nurodoma įvairių žodžių, kurie vartojami gyvūnams pagal kailio ar plunksnų spalvą apibūdinti, reikšmė. Įdomumo dėlei į žodynėlį įdėta ir keletas siauriau vartojamų šios srities žodžių (tarmybių), kurių pačiame žaidime nėra (plačiau žr. žaidimo aprašymą www.kalbosnamai.lt/gyvunu_spalvos/apie_zaidima.htm).


Archyvas: Kalba internetas, Nr. 1, Nr. 2, Nr. 3

   

 

Lietuvių kalbos institutas, www.lki.lt

Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas, www.tmid.lt