Versija neįgaliesiems
Departamentas     Lietuviai pasaulyje       Tautinės bendrijos Lietuvoje
Titulinis   Naujienos   Veikla   Paslaugos   Teisinė informacija   Nuorodos   Klausimai   Kontaktai ir struktūra   Skelbimai   

Švietimas

Lietuvos Respublikos įstatymai garantuoja gausiai ir kompaktiškai gyvenančioms šalyje tautinėms mažumoms turėti valstybines ar valstybės remiamas ikimokyklines įstaigas, bendrojo lavinimo mokyklas ir pamokas gimtąja kalba, taip pat grupes, fakultetus ir filialus aukštosiose mokyklose, rengiančiose mokytojus, auklėtojus bei kitus tautinių bendrijų poreikiams tenkinti reikalingus specialistus. Negausioms ir nekompaktiškai gyvenančioms tautinėms grupėms gimtajai kalbai išmokti ir tobulinti valstybinėse bendrojo lavinimo mokyklose gali būti steigiamos klasės bei fakultatyvai, taip pat sekmadieninės mokyklos.

Remiantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 30 straipsniu, bendrojo lavinimo ir neformaliojo švietimo mokykloje, kurios veiklos nuostatuose, atsižvelgiant į tėvų bei mokinių pageidavimą, įteisintas mokymas tautinės mažumos kalba bei tautinės mažumos kultūros puoselėjimas, ugdymo procesas vykdomas arba kai kurie dalykai mokomi tautinės mažumos kalba. Šiose mokyklose valstybinės – lietuvių kalbos dalykas yra sudėtinė ugdymo programos dalis.


Viešosios paslaugos


 

Bendruomenių balsas
Paraiškos
Ataskaitos
Renginiai
Informacija apie bendruomenes
Užduoti klausimą
Forumas
 

 

 
Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas (TMID) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
T.Kosciuškos 30, LT-01100, Vilnius
Tel.: (8~5) 261 9431, faks.: (8~5) 261 9431
info@tmid.lt
E. valdžios interneto projektas: UAB „IT City“