Versija neįgaliesiems
Departamentas     Lietuviai pasaulyje       Tautinės bendrijos Lietuvoje
Titulinis   Naujienos   Veikla   Paslaugos   Teisinė informacija   Nuorodos   Klausimai   Kontaktai ir struktūra   Skelbimai   

Lituanistinis švietimas: perspektyvos ir tendencijos

Balandžio 16-18 dienomis vyksta užsienio lietuvių ugdymo įstaigų mokytojų forumas „Lituanistinis švietimas: perspektyvos ir tendencijos”, į kurį kviečiama per 100 dalyvių iš 30 užsienio valstybių. Forume taip pat kviečiami dalyvauti Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos ir šios valdybos Švietimo reikalų komisijos atstovai, Lietuvos valdžios, švietimo, kultūros bei kitų institucijų atstovai. Tai pirmasis tokio plataus mąsto renginys, skirtas lituanistinio švietimo problematikai.

Balandžio 16 d. forumo pirmosios dienos programa vyks Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios salėje. Renginio pradžia 10.00 val.

Kitas dvi dienas planuojamas darbas trimis grupėmis – bendrojo lavinimo mokyklų vadovams ir pedagogams, mokytojams, dirbantiems su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir lituanistinių mokyklų vadovams ir mokytojams.

Forumo metu planuojami pranešimai aktualiais lituanistinio švietimo klausimais, dalyviai bus supažindinti su naujausiomis metodinėmis mokymo priemonėmis bei rengiamomis mokymo programomis, susitiks su Lietuvos švietimo įstaigų pedagogais, bus sudaryta galimybė pasidalinti sukaupta gerąja patirtimi.

Renginys balandžio16 d. vyks Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios salėje, balandžio 17-18 d. viešbutyje-konferencijų centre „Panorama” (Sodų g. 14, Vilnius).

Platesnė informacija apie renginį tel.: 8-5 212 2249; el. p. daiva.zemguliene@tmid.lt ir tel.: 8-5- 262 95 43; el. p. bertas.venckaitis@tmid.lt.

Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LRV prioritetinė veiklos sritis – švietimas, tautinės kultūros ir tapatumo išsaugojimo pamatas.

Departamento duomenimis 31 pasaulio valstybėje veikia 179 lietuvių švietimo įstaigos, per kurias palaikoma ir skleidžiama lietuvybė, įvairiapusiškai supažindinama su Lietuva ir kur sudaromos sąlygos saviraiškai lietuvių kalba.

Šiuo metu užsienyje veikia 7 bendrojo lavinimo mokyklos, 172 lituanistinės mokyklos, mokyklos su lietuviškomis klasėmis (pamokomis), mokyklos su lietuvių etnokultūros komponentu, suaugusiųjų klubai, lietuvių kalbos kursai, vaikų darželiai.

Iš viso mokosi per 7000 mokinių. Neformalaus ugdymo mokyklų tinklas plečiasi: 2007 m. naujai įsteigta 13 mokyklų, 2008 m. darbą pradėjo 2 mokyklos Šiaurės Airijoje (Portadown ir Armagh) ir 1 mokykla Didžiojoje Britanijoje (King’s Lynn).

TMID teikia finansinę ir metodinę paramą užsienyje viekiančioms lietuvių švietimo įstaigoms, sudaro galimybę pedagogams tobulinti žinias, kelti kvalifikaciją.


Viešosios paslaugos


 

Bendruomenių balsas
Paraiškos
Ataskaitos
Renginiai
Informacija apie bendruomenes
Užduoti klausimą
Forumas
 

 

 
Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas (TMID) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
T.Kosciuškos 30, LT-01100, Vilnius
Tel.: (8~5) 261 9431, faks.: (8~5) 261 9431
info@tmid.lt
E. valdžios interneto projektas: UAB „IT City“