LIETUVIAI PASAULYJE
Konkursas “Lietuva vaiko akimis“

„LIETUVA VAIKO AKIMIS“ – NUOŠIRDŪS LAIŠKAI APIE TĖVYNĘ

„Madinga dabar būti pasaulio žmogumi, bet aš visada norėčiau būti Lietuvos žmogumi“, „Lietuva – mano Tėvynė, kurioje praleidau savo nuostabiausias akimirkas“, „Čia, kur gyvenu dabar, niekada nepajutau duonos kvapo, kaip kadaise pas močiutę kaime sėdėdama prie krosnies jutau“, – tai mintys iš konkurso „Lietuva vaiko akimis“, kurį surengė Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas (TMID) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvių kalbos institutas (LKI).

Idėją surengti konkursą įkvėpė Darijos Siliūnaitės iš Lemonto (JAV) dienoraštis „Kelionė“, praėjusiais metais publikuotas „Skautų aide“, kuriame ji aprašė savo kelionės į Lietuvą įspūdžius. Vertinant indėlį, Darija buvo apdovanota nominacija „Už gyvą ir nuotaikingą tekstą, įžiebusį konkurso „Lietuva vaiko akimis“ kibirkštį“.

Renginiu siekta puoselėti lietuvišką dvasią ir tapatybę, stiprinti užsienio lietuvių moksleivių ryšius su Lietuva, skatinti juos mokytis lietuvių kalbos. Temą „Lietuva vaiko akimis“ organizatoriai leido interpretuoti laisvai, rekomendavo rašyti apie tai, kas autoriui svarbu, kas jo paties matyta, patirta, išgyventa ar įsivaizduota.

Konkurse „Lietuva vaiko akimis“ dalyvavo per penkiasdešimt 7–16 metų amžiaus moksleivių iš 12 šalių: Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos. Jie atsiuntė įvairių žanrų lietuviškų tekstų – rašinių, eilėraščių, miniatiūrų ir kitų kūrinių, juos iliustruojančių piešinių bei fotografijų.

Vertinimo komisiją sudarė TMID, LKI, Pasaulio lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, rašytojai, publicistai, dailininkė. Laureatai paaiškėjo gegužės pabaigoje, vertinimo komisija originalias nominacijas ir prizus skyrė visiems „Lietuva vaiko akimis“ konkursantams.

„Džiaugiamės konkurso dalyvių aktyvumu, dėkojame jiems pasirengti padėjusiems mokytojams. Kiekvienas darbas buvo ypatingas – nuoširdus, perteikiantis šiltus jausmus, mintis apie Tėvynę ir dėl to kiekvienas jų nusipelnė atskiro apdovanojimo. Tikimės, kad širdyje nešiojama meilė Tėvynei ateityje peraugs į gražius darbus jos labui“, – sakė TMID generalinis direktorius ir komisijos pirmininkas Antanas Petrauskas.

Pirmoji vieta ir nominacija „Už tobulą vaikiško teksto ir vaizdo sintezę, atskleidžiančią gyvą ryšį su Lietuva“ skirta Stokholmo (Švedija) „Saulės“ mokyklos auklėtiniui Airidui Meškauskui.

Antrąja vieta pasidalijo Tomas Jablonskas (Oslo sekmadieninė mokykla „Gintaras“, Norvegija) – nominacija „Už įtaigų tekstą, per originalias detales atveriantį asmeninį sąlytį su Lietuva“ – ir Vėjūna Žalalytė (Londono Šv. Kazimiero parapijos lituanistinė mokykla „Švyturiukas“, Didžioji Britanija) – nominacija „Už originalų, asmeniniais išgyvenimais pagrįstą tekstą, per simboliais tampančius tėviškės elementus atskleidžiantį lietuvišką pasaulėjautą“.

Trečioji vieta skirta Juttai Ebbertz (Vokietija) – nominuotai „Už pastabumą, atvirumą ir teksto savitumą“, Ugnei Miniotaitei (Švedija) – nominuotai „Už nuoširdumą ir lakonišką tekstą“ ir Aistei Valytei (Didžioji Britanija) – nominuotai „Už jautrumą ir teksto metaforiškumą“.

Konkurso dalyvių mintys buvo įtrauktos į TMID ir Akademinio jaunimo organizacijos išleistą moksleivių rašinių rinkinį „Neklausk, ką tau gali duoti Lietuva. Klausk, ką tu gali duoti Lietuvai!“. 

„Lietuva mano akimis“ dalyviai ir nominacijos

Konkurso vertinimo komisija

Konkurso dalyvių piešiniai:

„Užsienietiškas sniego senis“, Airidas Meškauskas, „Saulės“ mokykla Stokholme (Švedija)„Šuo Toras“ Airidas Meškauskas, „Saulės“ mokykla Stokholme (Švedija)

Greta Citronaitė, Londono Šv. Kazimiero parapijos lituanistinė mokykla „Švyturiukas“ (Didžioji Britanija)Indrė Kačenauskaitė, Londono „Bishop Challoner Catholic Collegiate“ mokykla (Didžioji Britanija)

 

Copyright © 2020 TMID
T.Kosciuškos 30, LT-01100 Vilnius
tel. (8-5) 261 9431, faks. (8-5) 261 9431
Kodas 188708562
A/S LT147044060003862095
AB SEB Vilniaus Bankas
Banko kodas 70440 

 
© 2022. Visos teisės saugomos