Apdovanojimai
Apdovanojimai

TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GARBĖS AUKSO ŽENKLAS ,,UŽ NUOPELNUS”

                                                            PATVIRTINTA:
                                                            Tautinių mažumų ir išeivijos departamento 
                                                            prie Lietuvos Respublikos  Vyriausybės 
                                                            generalinio direktoriaus 
                                                            2004 – 07 – 02 įsakymu Nr. 50


TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GARBĖS AUKSO ŽENKLO ,,UŽ NUOPELNUS” NUOSTATAI

1. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – departamentas ) garbės aukso ženklo ,, Už nuopelnus” nuostatai  nustato apdovanojimo garbės  aukso ženklu ,, Už nuopelnus” ( toliau – ženklas) tvarką.

2.Garbės aukso ženklas „ Už nuopelnus “ skiriamas pagerbti asmenis – Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį integruojantis į ES, propaguojančius tautinę savimonę ir tapatumą, populiarinančius Lietuvą, už humanitarinę pagalbą tautinių mažumų organizacijoms, užsienio lietuvių  įstaigoms ir bendruomenėms.
 
3. Garbės aukso ženklu „ Už nuopelnus “ įsakymu apdovanoja departamento generalinis direktorius. Personalo ir teisės tarnyba rengia, suderina ir pateikia  generaliniam direktoriui įsakymo projektą.

4.  Garbės aukso ženklo „ Už nuopelnus “ – aversas – stilizuota aštuonių žiedlapių lelija. Jos kraštai auksuoti, o žiedlapiai padengti balta emale, dengtame skyde pavaizduotas stilizuotas sidabro Vytis.  Ženklo reverse apskritimu išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis – Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Tarp užrašo įkomponuotas triženklis ženklo numeris.
Ženklas pritvirtintas prie auksuotos metalinės lentelės, kuri sujungta su kaspinėliu. Kaspinėlis baltos spalvos su geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostelėmis kraštuose. Kaspinėlio viduryje visu ilgiu sidabro spalvotu siūlu išaustas lietuviškų tautinių juostų ornamentas. Prie drabužio ženklas segamas dviem segtukais, pritvirtintais prie kaspino.
  Ženklo skersmuo – 32 mm., kaspinėlio plotis – 27 mm. Ženklo miniatiūra – sumažints 20 mm skersmens ženklelis. Jis visiškai analogiškas garbės ženklui, tik be kaspinėlio ir prisegamas vienu segtuku.
   
5. Apdovanotiems ženklu  asmenims įteikiamas šio apdovanojimo ženklo
liudijimas ir šio ženklo miniatiūra.  

     6. Apdovanojimų ženklai nešiojami eilės tvarka, nustatyta Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymo (Žin., 2002, Nr. 68-2762) 19 straipsniu. Departamento pasižymėjimo ženklai segami kairėje krūtinės pusėje.

7. Vietoje apdovanojimo ženklo  galima segėti jo pakaitą- miniatiūrą.

 

TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GARBĖS  SIDABRO ŽENKLAS ,,UŽ NUOPELNUS”

 

                                                                   PATVIRTINTA:
                                                                   Tautinių mažumų ir išeivijos departamento
                                                                   prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
                                                                   generalinio direktoriaus
                                                                   2004 – 07 – 02  įsakymu Nr.50


TAUTINIŲ MAŽUMŲ IR IŠEIVIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GARBĖS  SIDABRO ŽENKLO ,,UŽ NUOPELNUS” NUOSTATAI


1. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – departamentas ) garbės sidabro ženklo ,, Už nuopelnus” nuostatai  nustato apdovanojimo garbės sidabro ženklu ,, Už nuopelnus” ( toliau – ženklas ) tvarką.

2. Garbės sidabro ženklas „ Už nuopelnus” skiriamas pagerbti asmenis – švietimo bei kultūros renginių organizatorius, pedagogus, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių bei visuomeninių įstaigų ir organizacijų darbuotojus, ilgai ir nuoširdžiai dirbusius ar dirbančius  Lietuvos švietimo ir kultūros srityse, propaguojančius tautinę savimonę ir tapatumą, populiarinančius Lietuvą, jos kultūrą kitose valstybėse, už humanitarinę pagalbą užsienio lietuvių ir tautinių mažumų bendruomenėms, taip pat jubiliejinių gimtadienių proga.

3. Garbės sidabro ženklu „ Už nuopelnus “ įsakymu apdovanoja departamento generalinis direktorius. Departamento Personalo ir teisės tarnyba rengia, suderina ir pateikia departamento generaliniam direktoriui įsakymo projektą.

4. Garbės sidabro ženklo „ Už nuopelnus “ – aversas – stilizuota aštuonių žiedlapių lelija. Jos kraštai sidabruoti, o žiedlapiai padengti balta emale, dengtame skyde pavaizduotas stilizuotas sidabro Vytis.
Ženklo reverse apskritimu išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis – Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Tarp užrašo įkomponuotas triženklis atminimo ženklo numeris.
Ženklas pritvirtintas prie sidabruotos metalinės lentelės, kuri sujungta su kaspinėliu. Kaspinėlis baltos spalvos su geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostelėmis kraštuose. Kaspinėllio viduryje visu ilgiu sidabro spalvotu siūlu išaustas lietuviškų tautinių juostų ornamentas. Prie drabužio ženklas segamas dviem segtukais pritvirtintais prie kaspino.
Ženklo skersmuo – 32 mm., kaspinėlio plotis – 27 mm. Ženklo miniatiūra – sumažintas 20 mm skersmens ženklelis. Jis visiškai analogiškas garbės ženklui, tik be kaspinėlio ir prisegamas vienu segtuku.

5. Apdovanotiems ženklu  asmenims įteikiamas šio apdovanojimo ženklo liudijimas ir šio ženklo miniatiūra.

6. Apdovanojimų ženklai nešiojami eilės tvarka, nustatyta Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymo (Žin., 2002, Nr. 68-2762) 19 straipsniu. Departamento pasižymėjimo ženklai segami kairėje krūtinės pusėje.

7. Vietoje apdovanojimo ženklo  galima segėti jo pakaitą- miniatiūrą.

 

Copyright © 2020 TMID
T.Kosciuškos 30, LT-01100 Vilnius
tel. (8-5) 261 9431, faks. (8-5) 261 9431
Kodas 188708562
A/S LT147044060003862095
AB SEB Vilniaus Bankas
Banko kodas 70440 

 
© 2022. Visos teisės saugomos